Facebook

Instagram

YouTube

Spotyfi

Skauci Króla

Skauci Króla

 

Kim jesteście?

Skauci Króla to skautowe stowarzyszenie założone w 2015 r. Pracujemy z dziećmi i młodzieżą od 5 roku życia do dojrzałości. Wchodzący w dorosłość młodzi instruktorzy mają możliwość wyboru dalszej drogi skautowej w oparciu o system szkoleń dla instruktorów.


Naszymi celami nadrzędnymi są: 
1. Przyprowadzić młodych ludzi do Chrystusa. 
2. Nauczyć ich trwania w bliskiej relacji z Nim. 
3. Przygotować ich do służby dla Boga pod przywództwem Chrystusa.


Wyrazem tych celów w pracy wychowawczej są:

Złota Zasada Ewangelii

„Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie!”. Ewangelia wg. św. Mateusza 7,12 (Biblia Tysiąclecia V wyd.)


Przyrzeczenie Skautów Króla

„Wyznaję, że Jezus jest moim Panem i Zbawicielem. Z Jego pomocą uczynię wszystko, aby służyć Bogu, Kościołowi oraz bliźnim, przestrzegając prawa Skautów Króla  i wprowadzając w życie Złotą Zasadę Ewangelii.”


oraz 8 praw Skautów Króla,

 „Skaut Króla jest:
duchowy – modli się, czyta Biblię, głosi Ewangelię.
gotowy – słuchać, myśleć, mówić, działać.
czysty – w sercu, w mowie, na ciele.
uczciwy – nie kłamie, nie kradnie, można na nim polegać.
dzielny – w obliczy niebezpieczeństwa, krytyki, groźby.
wierny – Bogu, Kościołowi, rodzinie, przyjaciołom, Ojczyźnie.
uczynny – ofiarny, życzliwy, troskliwy.
posłuszny – Bogu, rodzicom, liderom.”


Każdy skaut pracuje nad swoim charakterem od najmłodszych lat. Początkowo kierowany jest przez przybocznego, prowadzącego zastęp w oparciu o system sprawności. Z wiekiem, zdobywając doświadczenie oraz będąc dojrzalszym, sam zaczyna wpływać na to, kim chce być i jakie elementy prób są dla niego ważne. Rozwija zainteresowania by stać się człowiekiem świadomym swojego powołania i miejsca na ziemi.

 

W związku z tym wychowanie zarówno skautów jak i instruktorów odbywa się w sposób całościowy w czterech aspektach wzrostu, tak jak wzrastał Jezus: „Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi.” (Łk 2,52): aspekt duchowy, aspekt fizyczny, aspekt intelektualny, aspekt społeczny.

 

 

Jakie macie marzenia i wizję?

Naszym marzeniem na najbliższy czas jest, aby sytuacja pandemii nie przeszkodziła nam w realizacji 1 Ogólnopolskiego Zlotu SK – WLAS 2021. Ma on być podsumowaniem sześciu lat naszego istnienia.

W dalszej perspektywie na pewno patrzymy na rozwój Skautów Króla. Wierzymy, że Bożą wolą dla nas jest powstawanie dalszych szczepów SK.

 

 

Wasze działania i projekty

Nasze działania, to przede wszystkim systematyczna praca w szczepach, które są przede wszystkim grupami (diakoniami) wychowawczymi we wspólnotach przy których działają.

 

Co umożliwiła Wam Fundacja Służąc Życiu?

Na obecnym etapie fundacja umożliwia utrzymanie etatu jednego z członków Komendy Głównej. Jest to dopiero start naszej współpracy. Mamy nadzieję, że uwolnienie naszego instruktora do pełnego zaangażowania się w rozwój stowarzyszenia pozytywnie wpłynie na jego rozwój.

 

 

  

Zobacz więcej!

 

 


Zobacz pozostałe projekty

Zobacz pozostałe projekty

SIEJEMY

Siejemy w ludzi i inspirujemy do rozwoju. Pomagamy odkryć, rozwinąć i ukierunkować własny potencjał.

POMNAŻAMY

Pomnażamy potencjał i tworzymy nowe możliwości dla wspólnot i kościołów, które chcą skorzystać ze wsparcia naszego zespołu.

  

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Logo FS Biale

 

 

Dane fundacji:

Fundacja Służąc Życiu

ul. Budowlana 7

86-200 Chełmno

tel: +48 601 282 893

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 in yb sp

 

Statut i władze fundacji | Polityka prywatności


Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane