Facebook

Instagram

YouTube

Spotyfi

Alpha Polska

Alpha Polska

 

Kim jesteście?

Stowarzyszenie Alpha Polska oficjalnie działa od 2004 roku. 

Na wizję Alpha składają się: ewangelizacja narodów, rewitalizacja Kościoła, transformacja społeczeństwa poprzez zmianę życia jednostek, a naszą misją jest wyposażanie Kościoła w narzędzia do głoszenia Ewangelii i wspieranie go w misji odkrywania i rozwijania relacji z Jezusem.

 

Jakie macie marzenia i wizję?

Naszym celem jest krzewienie chrześcijańskich zasad życia w oparciu o program opracowany przez Alpha International. Realizujemy go poprzez szereg działania w zakresie m.in. działalności wydawniczej i filmowej, nauki, edukacji i wychowania, w tym dzieci i młodzieży, promocji i organizacji wolontariatu, przeciwdziałania patologiom społecznym, działalności wspomagającej małżeństwa i rodziny, pomocy więźniom, pomocy postpenitencjarnej i resocjalizacji.

Nasze marzenia dotyczą różnych płaszczyzn, ale wszystkie sprowadzają się do tego, że pragniemy jak największej ilości osób opowiedzieć o Jezusie - poprzez docierania do Kościołów w całej Polsce i opowiadając im o Alpha, zapraszanie małżeństw na Kursy Małżeńskie Alpha, prowadzenie Alpha w różnych kontekstach, aby dotrzeć do różnych grup społecznych: Młodzieży, Harcerzy, Więźniów, studentów, dorosłych, małżeństw, rodziców, Alpha Online itd.

 

Wasze działania i projekty

Nasze główne działania to promowanie Alpha w różnych kontekstach i Kursów Małżeńskich Alpha oraz szkolenie lokalnych społeczności, aby same mogły je prowadzić. Poza tym podejmujemy się licznych projektów, zarówno sami, jak i we współpracy z innymi organizacjami. 

Pod koniec 2019 roku w ramach Polsko-Ukraińskiej Wymiany Młodzieży zorganizowaliśmy 10-dniowy pobyt młodzieży z Dnietropietrowska na Ukrainie w Krakowie. W czasie pobytu młodzież poznała swoich polskich rówieśników, wspólnie zwiedzając Kraków, integrując się i poznając Alpha dla Młodzieży.

W 2020 roku, w związku z pandemią, powstała Alpha w nowym kontekście - Alpha Online. Z tej okazji powstała seria webinarów internetowych, nowe materiały i szkolenia, które miały na celu pomoc w zapoznaniu się z Alpha w nowej formie.

Pod koniec 2020 roku powstał projekt przeznaczony dla osób wykluczonych w społeczeństwie, w tym więźniów. Mimo że w czasie pandemii nie mogliśmy osobiście ich odwiedzić, chcieliśmy pokazać, że wciąż o nich pamiętamy i że do nich wrócimy, gdy tylko będzie fizycznie to możliwe. W tym celu do zaprzyjaźnionych Aresztów Śledczych i Zakładów Karnych wysłaliśmy książkę autorstwa Antoniego Tompolskiego pt. “12 Pereł. Wydanie specjalne”. Książka opatrzona została specjalnym dodatkiem w postaci wstępu abp Grzegorza Rysia oraz historiami i świadectwami kilkunastu osób - byłych więźniów, wolontariuszy posługujących w więzieniach, osób współpracujących na co dzień z więźniami, bezdomnymi, potrzebującymi. Łącznie wysłaliśmy 17 000 książek.

Obecnie pracujemy nad drugą edycją tego projektu i wydaniem własnej książki.


W 2020 roku bardzo rozwinęła się promocja Kursów Małżeńskich Alpha (również w wersji online). Uruchomiona została Platforma Kursu Małżeńskiego Alpha Online: online.kursmalzenski.org

- Zaplanowano 6 edycji KMA Online na Zoomie, na które zapisało się około 200 par.

- Przygotowano nowe materiały do prowadzenia i promowania KMA Online.

- Promowano Kursu Małżeńskiego Alpha Online w mediach.

 

Zacieśniliśmy współpracę z Alpha International na arenie międzynarodowej. Jako główne działanie warto wspomnieć zaangażowanie kilku pracowników w Projekcie Pentecost. W ramach projektu pracują przede wszystkim nad tłumaczeniami filmów promocyjnych, szkoleniowych, dokumentów i tekstów związanych z Alpha na 29 języków.

 

W 2021 nawiązaliśmy bliską współpracę z Charis International i organizujemy polską wersję międzynarodowego programu, w Polsce nazwanego kursem “Służebnego Przywództwa”. W pierwszej edycji, która właśnie trwa, bierze udział około 1300 uczestników.

 

Co umożliwiła Wam Fundacja Służąc Życiu?

Wsparcie Fundacji Służąc Życiu pozwoliło nam nie tylko utrzymać podstawową działalność Stowarzyszenia, ale również bardzo się rozwinąć. Nie martwiąc się o problemy związane z opłatami, nie spoczęliśmy na laurach, ale znaleźliśmy dodatkową motywację do działania. Dzięki temu nie tylko promowaliśmy i szkoliliśmy, ale mieliśmy możliwość stworzenia i wypromowania nowych rzeczy (Alpha Online, Platforma Kursów Małżeńskich Alpha) oraz wzięcia udziału w kolejnych projektach (Książki dla wykluczonych, Project Pentecost).

 

  

Zobacz więcej!
www

 

 

 

KMA logo 2020 PNG

Zobacz pozostałe projekty

Zobacz pozostałe projekty

SIEJEMY

Siejemy w ludzi i inspirujemy do rozwoju. Pomagamy odkryć, rozwinąć i ukierunkować własny potencjał.

POMNAŻAMY

Pomnażamy potencjał i tworzymy nowe możliwości dla wspólnot i kościołów, które chcą skorzystać ze wsparcia naszego zespołu.

  

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Logo FS Biale

 

 

Dane fundacji:

Fundacja Służąc Życiu

ul. Budowlana 7

86-200 Chełmno

tel: +48 601 282 893

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 in yb sp

 

Statut i władze fundacji | Polityka prywatności


Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane