Facebook

Instagram

YouTube

Spotyfi

Książki dla więzień

Książki dla więzień

 

Kim jesteście?

“Książki dla więzień” to projekt tworzony przez Alpha Polska i wydawnictwo RTCK. Jego celem jest przekazania osadzonym Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie oraz utrzymywanie z nimi kontaktu.


Marcin Iżyk  - Koordynator Alpha ds Regionów i Kontekstów Alpha

Na co dzień pracuję w Krajowym Biurze Alpha jako Koordynator ds. Regionów i Kontekstów Alpha, w tym również kontekstu Alpha w Więzieniu, w ramach którego posługuję w kilku zakładach karnych w północnej Polsce. Obecnie w czasie kiedy nie jest to możliwe ze względu na pandemię, wraz z innymi koordynatorami, staram się dostarczać książki chrześcijański dla osadzonych, aby przynajmniej w ten sposób przekazać im Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie i podtrzymać kontakt. 

W ramach tego projektu, dzięki Fundacji Służąc Życiu, możemy obecnie przekazać książkę "Nie jesteś skazany" napisaną przez byłego osadzonego Grzegorza Czerwickiego, która jak wierzymy, pomoże wielu osobom odbywającym karę pozbawieni wolności odnaleźć drogę do Boga i pozytywnie wpłynie na ich życie. 

W imieniu Stowarzyszenia Alpha Polska, a także w imieniu wszystkich wolontariuszy Alpha w Więzieniu, bardzo dziękuję osobom z Fundacji Służąc Życiu za okazaną pomoc w tym wyjątkowym czasie i tak wyjątkowej sprawie.

  

Wasze działania i projekty

RTCK - Wydawnictwo

Misją wydawnictwa RTCK (Rób to co kochasz) jest pomoc w rozwoju człowieka we wszystkich kluczowych sferach życia, zaczynając od osobistego powołania do świętości w życiu codziennym, przez życie rodzinne, zawodowe, a na społecznym kończąc. Misję tę realizujemy we współpracy z autorami audiokonferencji i książek wśród których są m.in. o. Adam Szustak, ks. Marek Dziewiecki, śp. ks. Piotr Pawlukiewicz czy Krzysztof Zanussi.

 

Co umożliwiła Wam Fundacja Służąc Życiu?

Wraz z Fundacją Służąc Życiu udało nam się dotrzeć z naszymi tytułami do tysięcy odbiorców podczas różnych wydarzeń i inicjatyw. Jedna z akcji wiąże się z wizytami w zakładach karnych i poprawczych naszego autora, a na co dzień pracownika RTCK, Grzegorza Czerwickiego, który w tych szczególnych miejscach dzieli się swoją historią, którą w książce „Nie jesteś skazany” opisał wraz ze swoją małżonką, Renatą Czerwicką. Dzięki Fundacji Służąc Życiu 5000 egzemplarzy tego tytułu trafi do osadzonych.  

 

 

rtckclaimR 600px

Zobacz pozostałe projekty

Zobacz pozostałe projekty

SIEJEMY

Siejemy w ludzi i inspirujemy do rozwoju. Pomagamy odkryć, rozwinąć i ukierunkować własny potencjał.

POMNAŻAMY

Pomnażamy potencjał i tworzymy nowe możliwości dla wspólnot i kościołów, które chcą skorzystać ze wsparcia naszego zespołu.

  

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Logo FS Biale

 

 

Dane fundacji:

Fundacja Służąc Życiu

ul. Budowlana 7

86-200 Chełmno

tel: +48 601 282 893

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 in yb sp

 

Statut i władze fundacji | Polityka prywatności


Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane