Facebook

Instagram

YouTube

Spotyfi

Mężczyźni Św. Józefa

Mężczyźni Św. Józefa

 

Kim jesteście?

W ramach Ruchu Mężczyzn Świętego Józefa od 13 lat pracujemy w kierunku wzmacniania mężczyzn w rolach, promowania odpowiedniej hierarchii wartości pilnując, by Bóg był na pierwszym miejscu, później żona, dzieci, dalej praca zawodowa oraz posługa. 

Widzimy jak ważne jest to dla Świata, gdzie kluczem do zmiany na lepsze jest Kościół, z kolei Kościół opiera się na zdrowych parafiach. Parafie zależą od zdrowych rodzin, w których najsłabszym ogniwem okazujemy się my jako mężczyźni.

Narzędziem do zmiany mężczyzn są małe grupy męskiego wsparcia. W ostatnim czasie powstało wiele różnych męskich grup, z których każda działa inaczej wg własnego pomysłu. Od 11 lat organizujemy również spotkania liderów różnych rodzajów męskich grup próbując budować zręby współpracy między naszymi grupami. Owocem tej współpracy są coroczne rekolekcje dla liderów „Męski Azymut” oraz Męskie Oblężenie Jasnej Góry.

Swoją działalnością wychodzimy poza granice Polski. Wspieramy męskie grupy w Wielkiej Brytanii (polsko i anglojęzyczne), Szwecji, Norwegii, Łotwy, Litwy, Ukrainy, Białorusi. Zorganizowaliśmy również Międzynarodowe spotkanie liderów męskich inicjatyw  w Rzymie (listopad 2018), które zgromadziło 139 osób z 9 krajów. Słowem posługiwał nam wtedy o. Raniero Cantalamessa (obecnie kardynał).


Zapraszamy…

  • …mężczyzn do pogłębienia życia w powołaniu poprzez zobowiązanie się wobec Jezusa do udziału w parafialnych posługach dla mężczyzn i małych grupek.
  • …mężczyzn do zaakceptowania Wielkiego Wezwania  do czynienia uczniów ze wszystkich narodów  "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,19-20)
  • …mężczyzn do budowania lokalnych posług dla mężczyzn, wspierania i modlitwy za pasterza i służenia w parafii własnymi obdarowaniami.
  • …mężczyzn do budowania jedności Chrześcijan pomimo różnic denominacyjnych, etnicznych i rasowych
  • …mężczyzn do dzielenia się Dobrą Nowiną i stania się świadkiem Jezusa Chrystusa w środowiskach, w których żyją na codzień.
  • …mężczyzn do stawania się służącymi liderami dla realizacji planu pastoralnego Mężczyzn Świętego Józefa. Plan prowadzi nas do proponowania spotkań dla mężczyzn w każdej parafii naszej diecezji.


Zapraszamy Mężczyzn Świętego Józefa do udziału w odpowiedzialności za rozwój innych mężczyzn poprzez:

  •  Stawanie się częścią grup koordynacyjnych tworzących grupy dla mężczyzn
  •  Podejmowanie się prowadzenia grupki we własnej parafii
  •  Stawanie się ambasadorem formowania grup Mężczyzn Świętego Józefa w swoim regionie

 

Jakie macie marzenia i wizję?

Od 2017 roku organizujemy Męskie Oblężenia Jasnej Góry, na których gromadzimy mężczyzn z wielu grup oraz tych, którzy nie są związani z żadną grupą czy ruchem. Bardzo zależy nam na zaangażowaniu mężczyzn w rodzinach, a dalej w parafiach. Naszym celem jest, by do Wielkiego Jubileuszu Odkupienia (2033) w każdej polskiej parafii było środowisko wzmacniania mężczyzn w rolach. Takie środowiska wpływając na mężczyzn pomogą odbudować rodziny, a przez to odnowią parafie i Kościół.

Cel ten jest bardzo ambitny. Jednak wierzymy, że Bóg kładąc nam go na sercach pozwoli nam go zrealizować. Z tego właśnie powodu ośmielam się pisać do Pana.

W Roku Świętego Józefa ogłoszonym przez Ojca Świętego Franciszka patrzymy na męskość przez pryzmat „Patris Corde" - listu Papieża Franciszka na Rok Świętego Józefa. Kluczem do jego zrozumienia wydaje się "Twórcza Odwaga".


Taki tytuł nadaliśmy 5 jubileuszowemu Męskiemu Oblężeniu Jasnej Góry, które będzie trwało w dniach 12-18 września 2021. Przez cały tydzień będziemy zapraszać mężczyzn do modlitwy w parafiach, grupach i różnych męskich środowiskach. Równocześnie będziemy prowadzić warsztaty dla mężczyzn w przestrzeni online i w parafiach. Finałem Oblężenia będzie Szturm, który odbędzie się 18 września na Jasnej Górze.

 

Wasze działania i projekty

Oblężenie Jasnej Góry: https://oblezenie.mezczyzni.net
Strona Mężczyzn Świętego Józefa: http://mezczyzni.net/main

Konferencja „Słowo Mężczyzny”: http://slowomezczyzny.mezczyzni.net/

Jubileusz Miłosierdzia dla mężczyzn: http://jubileuszmilosierdzia.mezczyzni.net/krakow/wordpress/
http://jubileuszmilosierdzia.mezczyzni.net/warszawa/wordpress/ 

1 Męskie Oblężenie Rzymu: http://rome2018.catholicmen.info/pl/meskie-oblezenie-wiecznego-miasta-rzymu/ 

Filmy:
Oblężenie 2019/2020: https://youtu.be/PozA6eg4FXY
MŚJ Tarnów: https://www.youtube.com/watch?v=wA24IK8lCms 

 

 

Co umożliwiła Wam Fundacja Służąc Życiu?

Marząc o szerokim docieraniu do mężczyzn koniecznością stało się zatrudnianie osób kluczowych w Stowarzyszeniu. Niestety dotychczasowe finanse nie pozwalały na zatrudnianie osób. Dzięki darowiźnie od Służąc Życiu zatrudniamy pierwsze osoby na etat oraz podjęliśmy działania zmierzające do zbudowania kultury fundraisingu, która jak wierzymy pozwoli nam wkrótce samodzielnie pozyskiwać finanse na zatrudnianie osób w Stowarzyszeniu. To pozwoli nam na realizację wizji „męska grupa w każdej parafii do 2033”.

  

Zobacz więcej!

 

 

 

Zobacz pozostałe projekty

Zobacz pozostałe projekty

SIEJEMY

Siejemy w ludzi i inspirujemy do rozwoju. Pomagamy odkryć, rozwinąć i ukierunkować własny potencjał.

POMNAŻAMY

Pomnażamy potencjał i tworzymy nowe możliwości dla wspólnot i kościołów, które chcą skorzystać ze wsparcia naszego zespołu.

  

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Logo FS Biale

 

 

Dane fundacji:

Fundacja Służąc Życiu

ul. Budowlana 7

86-200 Chełmno

tel: +48 601 282 893

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 in yb sp

 

Statut i władze fundacji | Polityka prywatności


Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane