Armia Dzieci

Armia Dzieci

 

Kim jesteście?

Świeccy misjonarze

Instytut Ewangelizacji Świata - Misja ICPE jest misją katolicką złożoną z chrześcijan zaangażowanych w ewangelizację świata. Misja ICPE poświęca się formacji i szkoleniu katolików, tak aby mogli być bardziej skutecznymi ewangelizatorami. Poprzez ewangelizację, naśladowanie Chrystusa, budowanie wspólnoty katolickiej w Lublinie oraz uczynki miłosierdzia Misja ICPE realizuje swoje cele szkolenia, formacji, służby Kościołowi oraz wpływania na świat dla Chrystusa. Misja ICPE jest Międzynarodowym Stowarzyszeniem wiernych Prawa Pontyfikalnego i jest misyjnym przejawem Międzynarodowej Wspólnoty Przymierza Chwała Boga.


Nasze korzenie

Istnienie Armii Dzieci zainicjowali w 2010 roku jej liderzy: Anna i Jacek Saj, którzy są wspaniałymi małżonkami, rodzicami, liderami i przyjaciółmi. Szybko dookoła nich zebrały się inne rodziny, a także osoby samotnie wychowujące dzieci oraz single. Dlaczego? Dlatego, że wszyscy mamy wspólny cel: uwielbienie i ewangelizację. Armia Dzieci ma swoje źródło w Posłudze Kobiet Katolickich Magnificat. To właśnie na tych spotkaniach zaczęły się początkowo pojawiać kobiety wraz z dziećmi.


Metoda pracy z dziećmi

Dzieci są dla nas partnerami w ewangelizacji, a nie obiektem katechizacji. Posługują wraz z dorosłymi i uczą się od nich tym samym ucząc ich. Dzięki temu, dużo szybciej przyswajają wiedzę i budują stabilny fundament na całe dorosłe życie. Od najmłodszych lat znają Jezusa i wchodzą w dorosłe życie podejmując decyzje oparte na relacji z Duchem Świętym. W ten sposób chcemy przekazywać ogień kolejnym pokoleniom i tworzyć społeczność chrześcijan, która będzie budować Królestwo Boże na Ziemi.

 

Wasze działania i projekty & Co umożliwiła Wam Fundacja Służąc Życiu?

1. Noc Chwały 2019/2020 - Weekendowa Szkoła i Chrześcijański Sylwester

# Weekendowa Szkoła, 28-30 grudnia 2019

Weekendowa Szkoła jest bardzo innowacyjna. Całość jest tak zaplanowana, żeby te same treści przekazywać wszystkim pokoleniom. Dzięki temu mamy miejsce dla całych rodzin i każdy jest wyposażony w wiedzę i doświadczenie potrzebne do skutecznego szerzenia Ewangelii. Za nami siedem lat praktyki i kilkadziesiąt wydarzeń w całej Polsce. Jesteśmy pod wrażeniem, jak wiele środowisk pokochało tę metodę i zainicjowało organizację Szkoły w swoim mieście.

# Chrześcijański Sylwester, 31 grudnia 2019

Sylwestrowa noc ma jeden cel — przygotować drogę, aby mógł wkroczyć Król Chwały. Biblia mówi, że On czeka na odnowienie wszystkich rzeczy. Jedność między wierzącymi jest bardzo ważną częścią tej wizji. Staniemy razem, podzielimy się mądrością, wesprzemy w działaniu i nawiążemy współpracę dla większej chwały Jezusa. Rok zakończymy modlitwą o jedność, a punktualnie o północy wzniesiemy toast dla Jezusa, po czym będziemy dobrze się bawić i świętować imię Jezusa do białego rana. To będzie czas, w którym oddamy Bogu Chwałę w Duchu i Prawdzie!

Dzięki wsparciu Fundacji Służąc Życiu, wydarzenie zostało zorganizowane na dużo wyższym poziomie niż byłoby to możliwe z wykorzystaniem tylko wpłat uczestników. Oświetlenie sceniczne, pakiety uczestnika, darmowa kawiarenka, profesjonalne zdjęcia, gościnność okazana ponad 45 gościom posługującym na wydarzeniu, adaptacja przestrzeni tak, aby odpowiadała potrzebom ponad 200 dzieci i prawie 500 dorosłych, nie była by możliwa bez tego wsparcia. 

Szczegółowe informacje o wydarzeniu: www.noc.chwaly.pl


2. 52 nauczania na 52 tygodnie 2020 roku na YouTube

Wiedzieliśmy, że na Nocy Chwały nie wystarczy czasu, żeby kilkudziesięciu gości zasiało to co ma. Dlatego wykorzystaliśmy czas wolny i dzięki wsparciu Fundacji Służąc Życiu, z wieloma z nich nagraliśmy 52 filmy – jedno nauczanie na każdy tydzień 2020 roku. Wyszło świetnie! Towarzyszył nam jeden cel - chcemy łączyć środowiska, wzrastać w jedności i dążyć do tego, żeby wyszło na jaw jak bogaty i różnorodny jest Kościół w Polsce!

Nauczania były transmitowane raz w tygodniu przez cały rok na kanale YouTube Armii Dzieci oraz na grupie na Facebooku Szkoła Ducha - Chrześcijański e-learning. Na filmach możemy posłuchać 18 mówców z polski i zagranicy. Treści zostały odsłuchane ponad 100 tys. razy i ta liczba nadal rośnie. 

Wszystkie odcinki: www.youtube.com/armiadzieci
Playlista na YouTube: https://youtu.be/3_GvNDOKYhg


3. Lazy Summer Camp - obóz letni z Armią Dzieci

197 osób, 14 500 m2 ogrodzonego terenu,  7 dni, 36 warsztatów, 6 poranków, 5 ścieżek wiekowych, ośrodek dla rodzin z małymi dziećmi, festiwal "Daj się podpalić". Czas dla całych rodzin, na budowanie relacji, wzrastanie w poznaniu Boga, ale przede wszystkim odpoczynek. Masa zabawy, radości, plaża, słońce, basen, rówieśnicy i On – JEZUS!

W 2020 roku organizacja była jednak dużo bardziej skomplikowana. Obostrzenia wprowadzone w Polsce wymagały od nas wynajęcie namiotu zewnętrznego, który byłby na tyle duży żeby można się w nim spotykać. Oprócz tego wszyscy uczestnicy zostali wyposażeni w maseczki, a płyny dezynfekcyjne stały na każdym roku. Koszty z tym związane znacznie przekraczały budżet wydarzenia i zostały pokryte dzięki wsparciu Fundacji Służąc Życiu.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu: www.armiadzieci.pl/oboz


4. Stacjonarne Kursy Przemiany Myślenia

Kursy Przemiany Myślenia są rodzajem rekolekcji, który skupia się na odkryciu przez uczestników jak funkcjonuje nasz duch, dusza i ciało. Niesamowite jest to, że każdy Kurs stacjonarny przebiega inaczej. Temat zawsze jest ten sam, ale dzięki żywej interakcji z uczestnikami, prowadząca dostosowuje przekaz ich potrzeb. Może dlatego wiele osób uczestniczy kilkukrotnie. Nie mniej jednak to niesamowita dawka kluczowych informacji i narzędzi potrzebnych do zrozumienia samego siebie i tego jak funkcjonujemy.

Dzięki wsparciu Fundacji Służąc Żuciu ponad 300 osób wzięło udział w kursie i dostało za darmo kurso-książkę autorki do pracy własnej.

Więcej informacji o jednym z kursów: www.szkoladucha.pl/kurs-przemiany-myslenia-bydgoszcz-2019/


5. Czwartkowe Spotkania Modlitewne

Spotkania Armii Dzieci odbywają się stacjonarnie w Lublinie od kilku lat. Pod koniec 2020 roku została podjęta decyzja o prowadzeniu transmisji internetowej ze spotkań. Celem była publiczna transmisja, która wygląda i brzmi na tyle dobrze, żeby przy oglądaniu na dużym ekranie mieć poczucie zbliżone do normalnego uczestnictwa. Z tego co mówią ludzie - udało się! Pomimo lockdownu spotkania docierają do większej ilości osób niż wcześniej, a ci którzy się modlą w domach, rzeczywiście uczestniczą w spotkaniu. 

Fundacja Służąc Życiu wsparła zakup potrzebnych materiałów do adaptacji sali na potrzeby transmisji. Dzięki niej sala został wyposażona w scenografię, światła, wykładzinę i sprzęt potrzebny do uzyskania obrazu i dźwięku na bardzo wysokim poziomie. 

Transmisje ze spotkań: www.armiadzieci.pl
 

 

  

Zobacz więcej!

 

 

 

Zobacz pozostałe projekty

Zobacz pozostałe projekty

SIEJEMY

Siejemy w ludzi i inspirujemy do rozwoju. Pomagamy odkryć, rozwinąć i ukierunkować własny potencjał.

POMNAŻAMY

Pomnażamy potencjał i tworzymy nowe możliwości dla wspólnot i kościołów, które chcą skorzystać ze wsparcia naszego zespołu.

  

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Logo FS Biale

 

 

Dane fundacji:

Fundacja Służąc Życiu

ul. Dworcowa 15a

86-200 Chełmno

tel: +48 601 282 893

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Statut i władze fundacji | Polityka prywatności


Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane