Tomasz Gorol

Tomasz Gorol

 

Kim jesteś?

Tomasz Gorol – dziecko Boże
od 22 lat mąż Joanny, tato Jadzi, Danusi, Antka i Józka. W latach młodzieńczych (1984 – 1997) harcerz ZHP; od 2015 roku Skaut Króla.  Od początku istnienia stowarzyszenia członek Komendy Głównej, w pierwszych miesiącach jego istnienia odpowiedzialny za promocję, od końca 2015 r. zastępca Komendanta Głównego. Równocześnie członek katolickiej wspólnoty charyzmatycznej „Szekinah” i komendant szczepu SK 2 Gliwice.

 

Jakie masz marzenia i wizję?
Moje marzenie to przede wszystkim pragnienie realizowania Bożej woli, podążanie ścieżką, którą On dla mnie wytyczył nim jeszcze ukształtował mnie w łonie mej matki (por. Jr 1,5). Wierzę, że ścieżka mojego życia przebiega również po skautowych drogach, stąd właśnie moje zaangażowanie w tworzenie i rozwój naszego stowarzyszenia Skauci Króla.

Marzeniem, które obejmuje tę rzeczywistość jest pragnienie powstania szczepów SK w każdej diecezji w Polsce. Przy działających już wspólnotach i ruchach zrzeszających osoby świeckie, jak i przy mniejszych parafiach, gdzie wspólnot jeszcze nie ma. Ponieważ Skautami Króla zainteresowała się też jedna ze wspólnot Odnowy w Duchu Świętym z Chorawacji, to moim marzeniem jest też rozwój skautów w tym kraju. A szerzej w Europie. Bardzo pragnąłbym dotrzeć z naszym przekazem do papieża Franciszka.

 

Twoje działania i projekty
Od 2015 roku jestem komendantem szczepu SK 2 Gliwice oraz służę w Komendzie Głównej SK. Do tej pory łączyłem służbę skautową z pracą zawodową. Od miesiąca w pełnym wymiarze czasu zaangażowałem się pracę dla Skautów Króla.

 

Co umożliwiła Ci Fundacja Służąc Życiu?
Na obecną chwilę przede wszystkim fundacja umożliwiła mi przejście na pracę dla SK w pełnym wymiarze czasu mojej pracy. Wierzę, że dzięki temu nasze stowarzyszenie będzie mogło dynamiczniej się rozwijać i że idea pracy z dziećmi i młodzieżą w oparciu o skautowy system pracy i wychowania zyska większy zasięg.

 

Zobacz więcej!

 


 

logo SK

Galeria

Zobacz pozostałe osoby

Zobacz pozostałe projekty

SIEJEMY

Siejemy w ludzi i inspirujemy do rozwoju. Pomagamy odkryć, rozwinąć i ukierunkować własny potencjał.

JEDNOCZYMY

Jednoczymy społeczność chrześcijańską i wspieramy wartościowe projekty, które głoszą Ewangelię w różnorodnej postaci.

  

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Logo FS Biale

 

 

Dane fundacji:

Fundacja Służąc Życiu

ul. Dworcowa 15a

86-200 Chełmno

tel: +48 601 282 893

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Statut i władze fundacji | Polityka prywatności


Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane